Solidarni ze sprawnymi inaczej

Dnia 26 września przedstawiciele klas IV naszej szkoły wzięli udział w „V edycji Kampanii Parkingowej”. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji  działające w myśl hasła: „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. pedagog L. Reif po raz pierwszy włączyli się do tych działań. Stanowiliśmy grupę wspierającą i pomocną w działaniach samych organizatorów. Dzieci podjęły się malowania stosownych znaków wskazujących na miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych oraz roznoszenia ulotek kopert przygotowanych na tę akcję.

Włączenie uczniów naszej społeczności do Akcji stanowi dla nas ogromne wyróżnienie i możliwość sprawdzenia się młodzieży w empatycznym i praktycznym podejściu do ludzi, którzy często są skazani na naszą życzliwą i bezinteresowną pomoc.