PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA (WYNIKI OLIMPIADY)

Od początku br.  w szkole trwała szeroko zakrojona akcja propagująca zdrowy tryb życia. Nauczyciele w ramach godzin wychowawczych i lekcji przedmiotowych, a także dodatkowych szkoleń uświadamiali naszą młodzież w dziedzinie zdrowia.

W gabinetach i na korytarzach szkolnych wiszą materiały poglądowe, które przybliżają tematykę zdrowego odżywiania się, higienicznego trybu życia, szkodliwości środków psychotropowych i używek.

Uczniowie brali udział w prelekcjach zorganizowanych przez p. L. Reif,  panią pielęgniarkę A. Bak.

Szkolną olimpiadę „Promocja zdrowego stylu życia” zorganizowały: opiekunka SK PCK p. L. Reif, opiekunki „Klubu wiewiórka” E. Siwka i D. Didur oraz członkinie Szkolnego Klubu Promocji Zdrowia p. B. Bednarska i N. Suska. Do współpracy zostały zaproszone organizacje: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Lwówku Śląskim i Zarząd Rejonowy PCK w Lwówku Śląskim.

W praktycznym szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od lat wspierają nas ratownicy z „Grupy ratowniczej” działających przy Rejonowym Zarządzie PCK w Lwówku Śląskim.

14 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się równolegle dwa konkursy: I edycja Szkolnej Olimpiady „Promocja Zdrowego Stylu Życia” oraz I edycja Szkolnego Konkursu: „Ratownictwo Przedmedyczne”

Skład komisji konkursowej: nauczycielki - p. L. Reif, E. Siwka, N. Suska, a z poza szkoły - p. N. Paciocha, p. Z. Mirecki oraz ratownicy R. Miklaszewski i M. Bieniasz.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu obu kategorii. Komisja konkursowa najwyżej oceniła i nagrodziła w olimiadzie:

I m.- K. Sejud z kl. VI d,

II m.- K. Bak z kl. VI c,

III m.- B. Łukasik z kl. VI a.

Najlepsi w „Ratownictwie przedmedycznym” okazali się:

I m.- M. Jadwińska z kl. VI c,

II m.- M. Cetnarska z kl. V c,

III m.- J. Pawłowicz z kl. VI c.

Dziękujemy sponsorom nagród, a uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia!