„A wdzięczność nasza bez granic…” Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 07 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty  w Lwówku Śląskim odbyła się uroczystość poświęcona  96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ten ważny dzień uświetnili swoją obecnością władze Powiatu Lwóweckiego, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz kombatanci- żołnierze II wojny światowej.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Powiatu Lwóweckiego pan  Stanisław  Józef Mrówka,  Burmistrz  Gminy i Miasta Lwówek Śląski pan Ludwik Kaziów, Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Pan Henryk Kulesza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w  Lwówku Śląskim Pani Justyna Wrzesińska.

Wśród zasłużonych dla Ziemi Jeleniogórskiej byli:

płk Edward Jakubowski- członek Zarządu Głównego,Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze oraz Honorowy Obywatel Miasta Lwówek Śląski, Edmund Błaszczyk- Wiceprezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze,płk Józef Borowiec- Wiceprezes Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lwówku Śląskim, ppor. Józef Franczyk Prezes  Miejsko- Gminnego Koła Związku RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lwówku Śląskim wraz z pocztami sztandarowymi, Pan Jarosław Trościanko- Prezes Koła Związku Sybiraków w Lwówku Śląskim.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztów sztandarowych i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Szanownych gości serdecznie przywitała Pani dyrektor szkoły Elżbieta Ugrynowicz. Następnie płk Edward Jakubowski Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP, tj. wytrwałe i skuteczne kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia, wyróżnił Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski pana Ludwika Kaziów,  Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim panią Elżbietę Ugrynowicz oraz zastępców Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim panią Wiesławę Fuławkę i pana  Krzysztofa Mareckiego.

Tradycją stały się wspomnienia związane z historią naszej  Ojczyzny, którymi podzielili się płk Edward Jakubowski. Szkolną akademię uświetnił występ artystyczny uczniów przygotowany przez Panie Irenę Tomalę, Agnieszkę Garsztecką, Małgorzatę Zubel oraz Annę Urbańską.

W dowód wdzięczności za udział w obchodach rocznicowych młodzi artyści wręczyli gościom pamiątkowe podziękowania za wspólnie spędzony czas oraz czerwono- białe goździki.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania przywoływać będzie pamięć o polskiej historii, poszanowaniu narodowych symboli, a także godnego reprezentowania szkoły we wszystkich dziedzinach jej życia.

Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014r. w kościele pod wezwaniem NMP odbyła się msza święta z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 2 reprezentowali: Daria Sady 6 "b", Wiktoria Jaszczyszyn 6 "b", Grzegorz Grabowicz 6 "d".