Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014 r. o godzinie 11.00 nasza szkolna sala gimnastyczna zmieniła się w pięknie przystrojoną salę balową. Okazja była niebywała – Dzień Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli obecni i byli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy obsługi.

Dyrektor szkoły pani Elżbieta Ugrynowicz powitała zgromadzonych gości dziękując za rzetelną pracę i życząc dalszych sukcesów. Wypowiedziane słowa trafiły do serc wszystkich.

Po części oficjalnej uczniowie klasy VIc, pod czujnym okiem  p. Alicji Skrzydłowskiej i pani N. Suskiej, przedstawili w sposób humorystyczny problemy, z jakimi spotkają się w swojej pracy nauczyciele. Z wielkim dystansem do samych siebie sparodiowali również postawy uczniowskie. Całość przeplatali piosenkami, w których teksty odnoszące się do sytuacji szkolnych śpiewali do tak znanych melodii, jak „Takie tango”, „Chodź, pomaluj mój świat” czy „Ale to już było…”.

Po zakończeniu przedstawienia na gości czekał słodki poczęstunek przy filiżance dobrej kawy.

Słowa uznania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej imprezy. Szczególnie podziękować należy uczniom, którzy poświecili swój wolny czas, aby w tym dniu świętować razem z pracownikami szkoły.  Przepiękną dekorację stworzyła pani Małgorzata Zubel.

Na koniec uroczystości uczniowie rozdali przepiękne laurki, które wykonała pani M. Zubel z panią A. Urbańską oraz cukierkowe kwiatki stworzone przez panie Elżbietę Konecką i Mariolę Suchecką.

Był to wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, łez i uśmiechów.