Z WIZYTĄ W TEATRZE

7 stycznia 2009 r. uczniowie klas IV i V odbyli wycieczkę do Teatru Zdrojowego w Cieplicach. Pomimo 20 stopniowego mrozu 3 autokary z bolesławieckiego PKS-u dojechały ze 130 dzieci na umówioną godzinę do teatru.

Aktorzy wciągnęli swoją grą młodych widzów do wspólnej zabawy. Dzieci żywo reagowały na sceny sztuki pt. „Wielki teatr legend Karkonoszy”. Oglądnęliśmy sceniczny przekaz legend „O powstaniu Jeleniej Góry”, „Historię kasztelanki Kunegundy” i „O narodzinach Karkonoszy”.

Obecność w teatrze możemy traktować jako lekcję wychowawczą, zajęcia polonistyczne, godzinę sztuki, plastyki, sztuki. Wyprawę do teatru i uczniowie i nauczyciele uznali za bardzo udany dzień nauki i wychowania.