Festyn Rodzinny -7 czerwca 2014

07 czerwca 2014 roku  w naszej szkole odbył się, zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników szkoły już po raz  12. Festyn Rodzinny- coroczna impreza służąca integracji środowiska lokalnego.

Tematyką przewodnią była ochrona środowiska czyli „Mój dom ekologii blisko, razem z tatą, mamą dbam o środowisko”. Zabawa przy muzyce wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Projekt współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013 „Wspólnie podnosimy jakość systemu gospodarki odpadami na pograniczu Polski i Saksonii”.

W godzinach od 12:00 do 16:00  przybywały do hali sportowej, które mogły zobaczyć, że szkoła to nie tylko sale lekcyjne, wymagania oraz nauka, ale to też miejsce relaksu, zabawy, dające również możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych członków rodzin.

Na zewnątrz prażyło słońce, a w hali panował przyjemny chłód. Na przybyłych czekały  liczne atrakcje. Dzieciaki mogły popisać się na scenie, wcielając się w różne role. Atrakcyjna oferta stoisk,  na których można było kupić pieczone mięsa, bigosik, kiełbaski i kaszankę z grilla, lody, frytki oraz pyszne wypieki domowe oferowane przez rodziców, sprzyjały właściwej degustacji rodzinnej.

Największą atrakcją okazały się zamek dla najmłodszych, dmuchana zjeżdżalnia, którą na imprezę użyczył SKOK Wspólnota. Dzieciaki wspólnie bawiły się z klaunami, podróżującymi po różnych krajach w rytm muzyki charakterystycznej dla danej części świata. Odważni mogli dosiąść konia z Rancza GRANDESSA  Gradówka.

W ramach imprezy zorganizowano turniej rodzinny w którym wzięło udział 15 dwuosobowych zespołów (rodzic i dziecko).Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody niespodzianki.  Dzieci brały udział w konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej oraz w grach i zabawach- potyczkach sprawnościowo- zręcznościowych.

Samorząd Uczniowski prowadził konkurs na „Śmieciowego ekoludka”, dzieląc stanowisko z pracownikiem Zakładu Oczyszczania Miasta w Lwówku Śląskim, który  informował o zasadach segregacji śmieci w naszej gminie oraz o funkcjonowaniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zwanych PSZOK.

Kram   z zabawkami kusił najmłodszych różnorodnością pluszaków. W ten sposób każdy znalazł coś dla siebie.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom,

pracownikom szkoły oraz pracownikom LOK-u współuczestniczącym w przygotowaniu tej imprezy
serdecznie dziękujemy.