INTERMARCHÉ FOOTBALL ACADEMY REGIONAL LEAGUE W LWÓWKU ŚLĄSKIM

Organizatorzy zapraszają 14-15 czerwca 2014 r. mieszkańców Lwówka Śląskiego i okolic do udziału w tym sportowym wydarzeniu i zachęcają do kibicowania młodym sportowcom.

Już 14 czerwca w Lwówku Śląskim ruszą dwudniowe rozgrywki piłkarskie dla najmłodszych organizowane w ramach Intermarché Football Academy Regional League. W turnieju weźmie udział niemal 200 zawodników z czterech kategorii wiekowych, tj. z rocznika 2007/08, 2005/06, 2003/04 oraz 2001/02.

Rozgrywki Intermarché Football Academy Regional League rozpoczęły się od turniejów w Bolesławcu i Chojnowie. Kolejnym etapem będą rozgrywki w Lwówku Śląskim (14-15 czerwca), a po nim młodzi zawodnicy spotkają się jeszcze w Legnicy, gdzie 28 i 29 czerwca zostanie zorganizowany turniej finałowy, który wyłoni zwycięską drużynę.

- Grupa Muszkieterów od lat realizuje inicjatywy mające na celu promowanie sportu wśród najmłodszych. Chcemy, aby rozgrywki Intermarché Football Academy Regional League wspierały rozwój dziecięcych pasji i marzeń związanych ze sportem oraz kształtowały właściwe postawy wobec rywalizacji. Mamy nadzieję, że turniej w Lwówku Śląskim będzie dla jego uczestników ciekawym doświadczeniem sportowym i niezapomnianą przygodą. Zachęcamy także mieszkańców Lwówka Śląskiego do przybycia na to rodzinne wydarzenie i kibicowania zespołom i zawodnikom – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Intermarché Football Academy Regional League ma formę turniejową. III kolejka rozgrywek odbędzie się w Lwówku Śląskim, na boisku znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Wojska Polskiego 1. W sobotę o godzinie 9:00 mecze rozegrają zawodnicy z rocznika 2003/04, a po nich, o godzinie 11:00, zmagania rozpoczną młodsi piłkarze z rocznika 2005/06. Z kolei w niedzielę o godz. 9:00 grać będą zawodnicy z rocznika 2001/02, a o godz. 13:30 do gier przystąpią chłopcy z rocznika 2007/08.

- Udział w rozgrywkach Intermarché Football Academy Regional League daje młodym zawodnikom wiele radości. Jako współorganizatorzy cieszymy się, że w turnieju bierze udział niemal 200 chłopców, którzy w trakcie kolejnych meczów mogą wspólnie przeżywać radość ze strzelonych bramek i poznawać zasady sportowej rywalizacji – podkreślają Barbara i Krzysztof Zalewscy, właściciele supermarketu Intermarché w Lwówku Śląskim.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów – największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 206 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni
w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty Grupy Muszkieterów w Europie wyniosły blisko 40 miliardów euro.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk-Szymura