II Szkolna Noc Świetlicowa

II Szkolna Noc Świetlicowa Tak jak obiecaliśmy – jest kontynuacja świetnej imprezy dla dzieci z klas I-III – mowa oczywiście o Szkolnej Nocy Świetlicowej.

W tym roku bawiliśmy się w nocy z 30 na 31 maja, a udział w imprezie wzięło 42 uczniów i 3 nauczycielki (p.Karolina Kalus-Mazurek, p. Marzena Markulak, p. Lilla Mikłaszewska).

Rozpoczęliśmy o godzinie 19.00 w piątek, a skończyliśmy w sobotni poranek.

Atrakcji tak jak i w tamtym roku nie brakowało:

• Najpierw spisaliśmy kontrakt naszego spotkania, 7 najważniejszych zasad, których staraliśmy się przestrzegać przez całą noc.
  • Następnie zjedliśmy wspólną, zdrową kolację, aby mieć siły na harce po boisku Orlik. Skakanki, piłka nożna i ćwiczenia gimnastyczne pokazywane przez pana Tomasza Kubisa wycisnęły z dzieci siódme poty.
  • Po takim treningu należała się dzieciom niespodzianka – LODY i…kolejna kolacja.
  • Gdy słońce już dawno schowało się za horyzontem wyszliśmy na podchody, uzbrojeni w latarki i listy z zadaniami szukaliśmy się nawzajem po całym terenie szkoły. Ależ było śmiechu i pisków!
  • Zdecydowanie po raz kolejny dzieci zasłużyły na niespodziankę – tym razem ognisko i smażenie kiełbasek na patykach.
  • Budowanie zamków w piaskownicy, zjeżdżanie ze zjeżdżalni – to wszystko nocą jest jeszcze bardziej atrakcyjne!
  • Przed dyskoteką przebraliśmy się w „marsjańskie” stroje, zgodnie z tematem naszej Nocy którym był „Noc z kosmosu!”.
  • Poszliśmy spać bardzo późno, ale z uśmiechami na twarzy!

Noc Świetlicowa organizowana jest dla dzieci uczęszczających po zajęciach dydaktycznych do świetlicy szkolnej, w której niektórzy oczekują na rodziców nawet do godziny 16.00. Uczniowie są ze sobą zżyci, pomagają sobie wzajemnie, mają wspólne zabawy i tematy do rozmowy – taka Noc jest dla nich nagrodą za całoroczne dobre zachowanie w świetlicy, możliwością integracji klas I, II i III oraz wspaniałą zabawą, którą mamy nadzieję zapamiętają na długo.

Jesteśmy przekonani, że za rok zbierzemy równie roześmianą i energiczną ekipę! Dziękujemy Rodzicom dzieci biorących udział w Nocy Świetlicowej za pomoc w organizacji imprezy. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, które już niebawem!

Organizatorzy: Karolina Kalus-Mazurek Marzena Markulak Lilla Mikłaszewska