Spotkanie z autorem bajek dla dzieci

28 maja 2014 roku do naszych „zerówkowiczów” przyjechał gość z dalekiego Krakowa – autor książek dla dzieci pan Wiesław Drabik.

Najbardziej znane książeczki naszego gościa to:

"Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków",

"Awantura na podwórku",

"Łakomczucha",

"Kocie łakocie",

"MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania".

Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: "Zostań Mistrzem" opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze, pan Wiesław żartował, zadawał zagadki, opowiadał anegdoty z wykorzystaniem naszych imion. Dowiedzieliśmy się na przykład, że „Bartusia bardzo kocha Mamusia” a „Agata nie boi się żadnego stracha”. Dzieci miały możliwość zbierania punktów za poprawne odpowiedzi, które na koniec spotkania zostały wymienione na nagrodę książkową, którą otrzymał Wiktor z grupy O „C”, ponieważ zdobył najwięcej punktów – serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie wizyty dzieci ustawiły się w bardzo długiej kolejce, aby otrzymać autograf i zakupić książeczki, o których opowiadał pan Wiesław.

Nauczyciele, dzieci i rodzice serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2, która wygospodarowała fundusze na pokrycie kosztów tego wesołego spotkania, które na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością zachęciło najmłodszych do sięgania po literaturę dziecięcą.

Opracowała Karolina Kalus-Mazurek