Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Świąteczne „Glinolepienie” w zerówkach

Szykujemy się do Świąt, Mikołaj już był, choinki w salach poubierane, gazetki ścienne zdobią świąteczne prace – aniołków, reniferów czy Gwiazd Betlejemskich.


Czym jednak byłyby te Święta bez prezentów?


Naszym prezentem dla rodziców będą przepiękne gliniane ozdoby choinkowe, które dziś wspólnie przygotowaliśmy. Pan Waldemar Wnęk-Siewierski prowadził z nami zajęcia z „glinolepienia”, które bardzo nam się podobały!


Najpierw przygotowaliśmy glinę, trzeba było ją rozgrzać w dłoniach, katulać nią po podkładce, lekko ugniatać. Następnie należało ją rozpłaszczyć tak, aby powstał gruby naleśnik i na końcu wycinaliśmy specjalnymi foremkami kształty świątecznych ozdób takich jak: renifery, aniołki, choinki, gwiazdki…Musimy uzbroić się w cierpliwość ponieważ nasze prace muszą teraz wyschnąć – potrzebują na to aż 7 dni, po tym czasie będziemy je ozdabiać brokatami i farbkami plakatowymi.


Tak przygotowane prace zabierzemy do domu i podarujemy w prezencie naszym najbliższym.W styczniu kolejne spotkanie z panem Waldkiem, tym razem będzie bardzo karnawałowo!


Z pozdrowieniami Oddziały Przedszkolne!

Karolina Kalus-Mazurek

 

GaleriaPrzejdź do góry