DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w II d

25 listopada  obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy dla uczniów z klasy II d. Każdy przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Dzieci miały okazję oderwać się od szkolnej codzienności.

W tym dniu odwiedziliśmy Bibliotekę Dziecięco – Młodzieżową. Panie bibliotekarki Aniela Pacuszka i Jadwiga Listwan przeniosły dzieci w świat ich dzieciństwa. Był  test sprawdzający wiedzę o pluszakach z bajek i kreskówek oraz konkursy. Uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki i uczyli się zabawnych wierszyków. Poszczególne konkurencje przeplatane były zabawami ruchowymi i  piosenkami o misiach. Podczas zajęć plastycznych malowały i ozdabiały postać misia.

Bajkowe misie bawią, uczą i wychowują dzieci. Sympatyczni bohaterowie  zawsze mówią prawdę, cenią sobie przyjaźń i dobrą zabawę.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję biblioteczną.

M.Markulak