Kółko biblioteczne

Od początku roku szkolnego na zajęciach kółka bibliotecznego dużo się dzieje. Aktywnie w nim  uczestniczą uczennice z klasy Vc i VId, które zapoznały się z pracą bibliotekarza, z księgozbiorem naszej biblioteki, regulaminem działalności i wypożyczania.

Ustalone zostały dyżury wypożyczania książek na przerwach. Dziewczynki nauczyły się w jaki sposób należy wpisać wypożyczoną lub oddaną książkę do karty czytelnika.

Na kółku wykonujemy też inne czynności: wykonujemy ozdoby, dekoracje na uroczystości szkolne, przygotowujemy inscenizacje dla dzieci z klas młodszych, uroczystości biblioteczne, uczymy się śpiewać różne piosenki.

Wszystko wykonujemy pod opieką pani Bogusławy Piechurskiej, prowadzącej kółko.

Współpracujemy też z kółkiem artystycznym prowadzonym przez panią Beatę Hołyszewską, wspólnie przygotowujemy przedstawienie i uroczystość pasowania klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Na zajęciach czas nam upływa miło i przyjemnie.