Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

W ramach kampanii Walki z Głodem aktyw Szkolnego Koła PCK i „Klub Wiewiórka” organizuje  zbiórkę pieniędzy do puszek PCK – które to pieniądze zostaną przeznaczone na obiad dla najbardziej potrzebujących dzieci naszej szkolnej społeczności. Akcja  odbyła się 16.10. br.

Uczniowie naszej szkoły byli częstowani cząsteczkami chleba, a pamiętając o szczytnym celu dołożyli swoje kieszonkowe dla koleżanki – kolegi ze społeczności szkolnej. Pieniądze zostaną przekazane na ciepły posiłek dla naszego ucznia.

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Według szacunków każdego dnia na całym świecie blisko 800 milionów ludzi budzi się i zasypia z uczuciem głodu, a 6 milionów dzieci w wieku poniżej pięciu lat umiera z głodu. Każdy z nas na pewno słyszał o dzieciach głodujących w Afryce oraz w krajach , które nękane są wojnami lub kataklizmami suszy czy powodzi. Musimy jednak zdawać sobie sprawę , że zjawisko głodu nie dotyczy tylko odległych, albo słabo rozwiniętych gospodarczo krajów. Głodne dzieci są także w Polsce, być może niedaleko was – w waszej szkole , na waszej ulicy.

Od piętnastu lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem. Jej celem jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci naszego kraju .

opiekun SK PCK L.Reif

opiekunki Klubu Wiewiórka :

E . Konecka i E. Siwka