W sobotę 21 września 2013 roku podczas meczu  piłkarskiego Zagłebie Lubin - Korona Kielce, 22 chłopców trenujących w lwóweckim oddziale Football Academy stało się piłkarską eskortą dla zawodników Zagłębia i Korony – wyprowadzali ich na boisko przed meczem Ekstraklasy.

Z trybun wydarzenie to obserwowali koledzy z FA, rodzice, dziadkowie i przyjaciele. Łącznie na stadionie Dialog Arena w Lubinie  zameldowaliśmy się w ponad 50 osobowej grupie, a dla większości osób był to pierwszy w życiu mecz Ekstraklasy oglądany na żywo.

Chłopcy byli bardzo rozemocjonowani, wielu z nich z wrażenia nie mogło sobie nawet przypomnieć nazwisk wyprowadzanych piłkarzy. Wyjście na murawę pozostawiło ogromne wrażenie. Do sprawy świetnie podeszli piłkarze, którzy po drodze na przykład pokazywali chłopcom jak witają się z boiskiem i rozmawiali z młodymi „kolegami po fachu”.

22 eskortujących wybrali trenerzy  Football Academy  Lwówek Śląski. W grupie tej znaleźli się: Kacper Pulikowski, Dominik Kufel, Kajtek Chorążyczewski, Bartek Podobiński, Bartek Pawluk, Marcin Frydel, Michał Sakiel, Kuba Przybyło, Kacper Wasilewski, Kuba Lechman, Kacper Szatan, Tomek Bagiński, Antek Suchecki, Marcel Kucharski, Igor Gołębiowski, Michał Mularczyk, Kacper Góral, Wiktor Kuczyński, Michał Ginter, Gracjan Skowroński, Oskar Justynowicz, Marcel Tomaszewski.

Wszystko to udało się dzięki naszej lokalnej współpracy z Zagłębiem Lubin i przychylności klubu, któremu bardzo dziękujemy za umożliwienie chłopcom tej wspaniałej przygody.  Chłopcy na pewno na długo zapamiętają ten wieczór i te przeżycia. Na pewno to, co się zdarzyło, będzie dla nich też wspaniałą motywacją do treningu.
Dziękujemy również rodzicom, którzy bardzo chętnie i licznie postanowili pojechać na mecz.

Dopełnieniem była wygrana  Zagłębia, które sprostało wymaganiom kibiców i pokonało Koronę 2:0.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz odwiedzania nas na Facebooku

Zapraszamy na treningi dzieci w wieku 4-12 lat, kontakt z menadżerem FA Lwówek Śląski 504 289 597lwowek.slaski@footballacademy.pl

Autor artykułu:

Damian Sawczak