I SZKOLNA NOC ŚWETLICOWA

Tego w naszej szkole jeszcze nie było! 40 uczniów i 3 panie zostało na całą noc w szkole w poszukiwaniu przygód. Zaczęliśmy o 19.00 w piątek (21 czerwca) tworząc kontrakt poprzez wypisanie  zasad, których wszyscy przestrzegali przez całą noc.

Panie wychowawczynie (Karolina Kalus-Mazurek, Marzenna Markulak i Lilla Mikłaszewska) przedstawiły plan, który uwzględniał w kolejności – zabawy na szkolnym placu zabaw, zawody sportowe na boisku Orlik, wspólną kolację, nocne podchody, konkurs ze znajomości bajek i baśni, słodką niespodziankę wraz z szaloną dyskoteką a na koniec oglądanie bajek na tablicy interaktywnej i ułożenie się do snu.

Dzieci spisały się na medal – nawet najmłodsi uczestnicy (pierwszoklasiści) z zaangażowaniem brali udział we wszystkich zabawach, nie zważając na późną porę i zmęczenie z uśmiechami na twarzy, z latarkami w dłoni szukali innych dzieci podczas podchodów, tańczyli wylewając z siebie siódme poty podczas dyskoteki i z ogromnym zapałem przygotowywali sobie (i paniom też!) zdrowe kanapki!

Pogoda nam sprzyjała, gwieździste niebo oświetlało drogę, tylko niesforne komarzyce dokuczały i chciały nas przegonić z podwórka, ale nie z nami takie numery! Wieczorne harce na huśtawkach i zjeżdżalni, budowle z piasku, ulubiona zabawa w „Ogonki” oraz mecz piłki nożnej były tak fascynujące, że nie zważaliśmy na kąsanie. Dodatkową atrakcją był pokaz zumby wykonany przez mieszkanki Lwówka Śląskiego.

W sobotni poranek uczniowie zostali odebrani przez stęsknionych rodziców. Opowieściom o przeżytej nocy nie było końca.

Zapytacie skąd pomysł na zorganizowanie takiej nocy? Odpowiedź jest prosta – to nagroda dla najgrzeczniejszych uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej, możliwość podsumowania całego wspólnie spędzonego roku i integracji dzieci z klas I-III, a dla nauczycieli satysfakcja z realizacji nietuzinkowej akcji… i te szczere uśmiechy dzieci, które zrekompensowały nieprzespaną noc!

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za pomoc w organizacji I Szkolnej Nocy Świetlicowej.

To była noc jak z bajki!

P.S. Wychowawczynie świetlicy już obmyślają tematykę przyszłorocznej Nocy Świetlicowej, mamy nadzieję, że taka impreza stanie się tradycją naszej szkoły.

Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji!

Karolina Kalus-Mazurek

Marzenna Markulak