Sprawozdanie z przeprowadzonego Gminnego Konkursu Plastycznego

Sprawozdanie z przeprowadzonego Gminnego Konkursu Plastycznego o  tematyce regionalnej pod hasłem „CO WARTO ZOBACZYĆ W GMINIE LWÓWEK ŚL”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śl.

Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III szkół podstawowych naszej gminy, którzy w sposób twórczy za pomocą dowolnej, płaskiej techniki plastycznej wypowiedziały się zgodnie z tematem konkursu.

Termin składania prac upłynął 21.11.08r. Format pracy to kartka bloku dużego A – 3, technika prac była dowolna, a każdą z prac obowiązywał wymóg podpisu na odwrocie (imię i nazwisko, klasa, szkoła, wychowawca).

Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wyróżników naszego regionu, miał ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków, walory krajobrazowe, bogactwo przyrody oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta i gminy. Niewątpliwie wpłynął on na pogłębienie więzi emocjonalnej ucznia ze środowiskiem. Przyczynił się do poznawania regionu poprzez samodzielną działalność badawczą i plastyczną.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach propagowania edukacji regionalnej wśród najmłodszej społeczności uczniowskiej.

Dnia 21.11.08r.o godz. 15.00 zebrała się niezależna komisja konkursowa w składzie: Iwona Siluk – PCE; Krystyna Skwarkowska – pasjonatka malarstwa, autorka wielu prac akwarelą; Małgorzata Zubel – nauczyciel plastyki; Monika Szymańska i Bożena Sokołowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas.

Na konkurs wpłynęło   97 prac, z tego odrzucono 3 prace, które nie spełniały kryteriów konkursu. Spośród pozostałych prac, które spełniały kryteria konkursu, komisja wyłoniła najładniejsze i przyznała:

KL.I - I miejsce -  Adam Didur - SP Zbylutów, filia Włodzice Wielkie kl. I

Wiktor Ziemian – SP Zbylutów, filia Włodzice Wielkie kl. I

II miejsce -  Albert Gołębiowski – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. I d

Marta Szustakowska – SP Zbylutów kl. I

III miejsce - Adrian Moskalow – SP Zbylutów kl. I

Maciej Sikora – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. I c

KL.II - I miejsce  - Justyna Matejewicz – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II d

Igor Łysio – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II b

II miejsce - Aleksandra Nowak – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II c

Wioletta Szeremeta – SP Zbylutów, filia Włodzice Wielkie

III miejsce - Laura Mól – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II c

Aleks Leszczyński – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II d

KL.III - I miejsce - Justyna Dworak – SP Płóczki Górne kl. III

Alicja Nestorowicz – SP Płóczki Górne kl. III

II miejsce - Dominika Golba – SP Nr 3 Lwówek Śl. filia Sobota kl. III

Przemysław Markowski – SP Płóczki Górne kl. III

III miejsce – Joanna Kozłowska – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. III a

Marcin Wilczak – SP Nr 3 Lwówek Śl. kl. III

Ponadto w konkursie wyróżniono:

1.       Daniel Wutowicz SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. I b

2.       Amella Stępnik SP Zbylutów, filia Włodzice Wielkie kl. I

3.       Anna Gniado SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II d

4.       Tomasz Pecold SP Niwnice kl. II

5.       Helena Kubis SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II c

6.       Krystian Wasilewski SP Nr 2 kl. II a

7.       Ida Łebek SP Nr 2 kl. II a

8.       Maciej Boluk SP Zbylutów, filia Włodzice Wielkie kl. III

9.       Angelika Piekarz SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. III a

10.  Julia Zembrzycka SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. III a

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w dniu 27.11.08r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Miejskiego w Lwówku Śl.  podczas uroczystego wręczenia nagród, a obecnie ozdabiają Galerię Dwójki w Szkole Podstawowej Nr 2.

Honorowymi gośćmi byli opiekunowie i podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas. Przygotowali oni jedną z ekspozycji pozakonkursowych „Nasza Mała Ojczyzna” oraz drobne upominki dla fundatorów nagród.

Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów SP Nr 2.

Wszystkim fundatorom nagród serdecznie dziękujemy, a Sympatykom naszej szkoły i regionu dziękujemy za liczne przybycie.

Organizacja konkursu to przykład oddolnej inicjatywy nauczycieli: W. Fuławki, J. Kaszuby i L. Mikłaszewskiej, wyrażających troskę o edukację regionalną i artystyczną najmłodszych uczniów.

Opiekun koła regionalnego SP nr 2

Wiesława Fuławka