WITAMINKI, NOWALIJKI, czyli nasza PROMOCJA ZDROWIA

W  środę 22 maja w naszej szkole  odbył się finał akcji „Promocji zdrowia”.

Klasy IV B i C biorące udział w akcji zapoznały się na zajęciach wychowawczych i przyrody o wartościach odżywczych produktów spożywczych.

Dowiedziały się o prawidłowym – racjonalnym  żywieniu, o grupach witamin niezbędnych w codziennym menu, o komponowaniu składników spożywczych w przypadku chorób przewlekłych czy zwykłym przeziębieniu  i innych ważnych informacji. Efektem teoretycznych wiadomości było przygotowanie plakatów, ekspozycji, które społeczność szkolna mogła zobaczyć na korytarzu szkolnym (parter). Na tym nie koniec. Dzieci  przygotowały zdrowe śniadanie z przyniesionych przez siebie produktów.

Na finał i podsumowanie akcji zostały zaproszone : p. Krystyna Kośna Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Lwówku Śl.  oraz pracownik biura PCK  p. Marzena Szatkowska.

Dzieci wykonały kanapki z przyniesionych przez siebie produktów oraz produktów ze sponsoringu Rejonowego Oddziału PCK w Lwówku Śl. Kanapkami obczęstowały cała szkołę i personel pracujący w szkole. Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali zdrowe jogurty zasponsorowane przez PCK w Lwówku Śląskim.

DZIĘKUJEMY                          opiekun SK PCK

Lidia Reif