PIERWSZAKI GOTOWI DO AKCJI

Dnia 27 kwietnia 2013 roku pierwszaki z wychowawcami i rodzicami z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji Sprzątania Ziemi. Sprzątaliśmy teren przyszkolny. My dobrze wiemy, że wszyscy ludzie powinni dbać i troszczyć się o czystość świata, segregację odpadów.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie naszego miasta i zabytków. Mimo złej pogody – humor dopisywał. Adrenalina podskoczyła, gdy uczniowie wchodzili na Wieżę Baszty Lubańskiej. Do pokonania mieli wiele schodów. Warto było, bo panorama miasta wygląda ciekawie. Trochę gorzej było z zejściem, ale i to pokonaliśmy. Wejście na wieżę było możliwe dzięki uprzejmości pana Wojciecha Król, któremu bardzo dziękujemy.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły , gdzie czekał na nas poczęstunek ogniskowy. Z pełnymi brzuszkami mogliśmy przyglądać się tresurze psów oraz wysłuchać informacji na temat opieki nad psem.

Bardzo dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pomoc podczas rajdu.

Klasa I a: pani Edyta Paplicka, pani Agnieszka Zielińska.

Klasa Ib: pani Agnieszka Jaskuła, pani Dorota Dziadyk, pani Agnieszka Kamińska.

Klasa Id : pani Urszula Domańska, pani Beata Latawiec, pani Dorota Zatorska – Stempin.

opracowała  Marzena Markulak