Dowiedzieliśmy się jak odpowiednio zachowywać się w obecności psa

Pies to przyjaciel człowieka, wierny i ufny zawsze ślepo podąża za swoim panem, wiemy jednak, że niektóre nasze zachowania mogą go stresować lub denerwować, dlatego podczas lekcji zorganizowanej dla uczniów klas I i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych dowiedzieliśmy się jak odpowiednio zachowywać się w obecności psa.

Profesjonalny treser psów opowiadał o sytuacjach w których może wystąpić zagrożenie ze strony psa, np. wtedy, gdy szybko do niego podejdziemy, będziemy krzyczeć, ciągnąć za uszy lub ogon.

Przestrzegał nas, że takie zachowania są nie tylko niegrzeczne, ale także niosą za sobą ryzyko ugryzienia przez psa.

Ćwiczyliśmy odpowiednie podchodzenie do psów, uczyliśmy się mowy ciała zwierząt – co oznacza podniesiony ogon, a co strzyżenie uszami.

Otrzymaliśmy spisane w przejrzysty sposób wiadomości, które mamy za zadanie nauczyć się na pamięć, aby być prawdziwym przyjacielem zwierząt. Na koniec naszego spotkania „zaśpiewaliśmy” wraz z psem pożegnalną piosenkę, a najgrzeczniejsze dzieci otrzymały kolorowe balony.

Serdecznie dziękujemy szkole AS POZYTYWNE SZKOLENIE z Bolesławca za przeprowadzenie ciekawej lekcji z udziałem piesków!

Karolina Kalus-Mazurek