Kurs pierwszej pomocy – II edycja

12 lutego 2013 r. w naszej szkole odbyła się II edycja kursu z udzielania pierwszej pomocy. W tak ważnym szkoleniu wzięło udział 26 uczestników z klas IV i V. Na szczególną pochwałę zasługuje klasa V B, ponieważ wszyscy uczniowie zgłosili chęć udziału.

Kurs trwał 5 godzin dydaktycznych i obejmował następujące zagadnienia:

• Ocena stanu poszkodowanego.
  • Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym.
  • Postępowanie w przypadku braku oddechu i krążenia.
  • Opatrywanie ran i krwotoków.

Szkolenie prowadził pan Tomasz Łątka - Instruktor Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, który na wstępie, omówił ważniejsze zagadnienia, aby następnie prowadzić zajęcia praktyczne zarówno na chętnych pozorantach, jak i na fantomach. Pozoracje urazów wykonywane były przy użyciu profesjonalnych środków do charakteryzacji.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali na zakończenie zaświadczenia uczniowskie o ukończeniu kursu, które są honorowane przez wszystkie instytucje w Polsce oraz instrukcję – repetytorium udzielania pierwszej pomocy przeznaczoną do noszenia zawsze przy sobie.

Kurs zorganizowała w szkole p. L. Reif – opiekunka Szkolnego Koła PCK.

Rozwiąż test: http://www.ratownictwo.win.pl/test/quiz.php