W 2013 ROKU FERIE TEŻ SĄ RADOSNE

Uczeń zapytany o to, który okres roku szkolnego lubi najbardziej bez wahania odpowie, że WAKACJE i FERIE! Ten czas kojarzy nam się z odpoczynkiem i zabawą, czekamy na wolne dni z niecierpliwością, jednak, gdy już nadchodzą okazuje się, że tęsknimy za szkołą…  W tym momencie koło ratunkowe rzuca szkoła, która zorganizowała niezłe zimowisko. Paletą zajęć były zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne i muzyczne, komputerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz rajd do jaskini "Zimna dziura".

Zimowe ferie przeniosły też nas na grunt  współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej Caritas. Pomysł organizatorów okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wtopiły się nowe otoczenie podejmując wspólną pracę  przy pieczeniu rogalików i budowie budy dla psa. Okazyjnie odwiedziliśmy  salę rehabilitacyjną, która pomaga w utrzymaniu kondycji fizycznej. Najweselszym elementem tego dnia był bal maskowy.

Uczestnicy ferii mieli okazję odwiedzić również miejscową Placówkę Muzealną mieszczącą się w Ratuszu oraz posłuchać o historii Lwówka Śląskiego w Bibliotece Dziecięcej. Zwiedzić Salę Sądową wraz z lochem głodowym  oraz Salę Ślubów, poszukać na drewnianych, ozdobnych filarach bohaterów swoich ulubionych bajek. Z zaciekawieniem słuchać opowieści o zakochanych mieszkańcach Lwówka, którzy w imię swojej wielkiej miłości skoczyli z Ratuszowej Wieży i oglądać wystawę zdjęć z największej imprezy mineralogicznej w Polsce, czyli Lwóweckiego Lata Agatowego. Na zakończenie pobytu w Ratuszu uczestnicy zwiedzili witryny z agatami  i innymi niezwykłymi minerałami, niektórzy uczestnicy zakupili nawet drobne pamiątki. Dzięki wycieczce dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o naszej miejscowości! Ten dzień na pewno nie był dniem straconym!

Zajęcia podczas ferii prowadzili:

p. Elżbieta Konecka,

p. Lilla Mikłaszewska,

p. Marzena Markulak,

p. Karolina Kalus – Mazurek,

p. Mirosław Kobiałka,

p. Krzysztof Marecki.

Pomagały również panie Marta Olchowska i Mariola Zawada.

Tak zabawnie minęły nam ferie.

opracowały  Lilla Mikłaszewska, Marzena Markulak, Karolina Kalus – Mazurek