Orszak Trzech Króli w naszym mieście

Po raz pierwszy w tym roku 6 stycznia odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Była to już piąta jubileuszowa edycja Orszaku Trzech Króli w 97 miastach na świecie i największe Jasełka uliczne.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu prezentując na jednej ze scen fragment szkolnego przedstawienia „Jasełka”.

Wystąpili:

·        Maryja- Helena Kubis VIC

·        Józef- Dawid Czerniawski VIC

·        Pasterz 1 - Małgorzata Sykała VA

·        Pasterz 2 – Marcelina Domańska VA

·        Pasterz 3 - Martyna Miklińska VA

·        Król Kacper - Alicja Kilijańska VA

·        Król Melchior - Iga Kurkowiak VA

·        Król Baltazar - Marta Mazur VA

Lwówecki  Orszak Trzech Króli rozpoczął się na placu przed Kościołem Wniebowzięcia NMP ok. godz. 12.30. Następnie Orszak przeszedł ulicami miasta i dotarł z powrotem pod Kościół, gdzie nastąpiło podsumowanie Marszu. Uczestnicy otrzymali korony oraz śpiewniki z kolędami, które śpiewane były podczas marszu.

Opracowała: Beata Hołyszewska