Nowe gry planszowe i klocki trafiły do szkolnej świetlicy

Początek nowego roku przynosi ze sobą dużo postanowień, chcemy coś ulepszyć, chcemy poznawać nowe rzeczy.

Uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej popołudnia spędzają na oczekiwaniu na powrót do domu, w tym czasie organizowane są dla nich zajęcia plastyczne,  sportowe, można odrobić zadanie domowe z pomocą nauczyciela lub pogłębić swoją wiedzę na zajęciach organizowanych w grupach. Jednak najbardziej dzieci cieszą się z czasu na zabawę, którego w świetlicy jest całkiem sporo, w końcu jest to czas wolny, a nie obowiązkowe zajęcia.

Dotychczas nasza baza gier planszowych była bardzo okrojona, radziliśmy sobie  wymyślając zabawy, tworząc własne domino czy grając w gry słowne.

Od początku roku mamy jednak możliwość poznania ciekawych gier planszowych i zręcznościowych, które zostały zakupione do naszej świetlicy. Dzieci otrzymały nie tylko gry, ale także klocki i przyrządy do ćwiczeń (skakanki, piłki), które będziemy wykorzystywać w ciepłe popołudnia spędzane na boisku, które mamy nadzieję już niebawem do nas przyjdą. Teraz wspólnie gramy w karty, Chińczyka czy bardziej skomplikowane gry typu Blokus czy Mistrz Słowa.

Serdecznie dziękujemy władzom naszej szkoły za tak wspaniały prezent na początek nowego roku, a w myśl starego porzekadła „Nowy Rok jaki, cały rok taki” liczymy,  że na tych prezentach się nie skończy J

Dziękujemy!

Karolina Kalus-Mazurek