CZERWONOKRZYSKIE AKTUALNOŚCI

Dnia 19 grudnia 2012 roku w naszej szkole został przeprowadzony kurs z zakresu „Udzielania pierwszej pomocy”.

Przeszkolonych zostało 27 osób z klas IV i V  przez Instruktora Pierwszej Pomocy z Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża  pana Tomasza Łątka.

Nasi uczniowie poznali zasady pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju okolicznościach. Poinstruowani co do zakresu bezpiecznego zajęcia się poszkodowanym i pomocy osobie potrzebującej. Udzielenia sobie wzajemnie pomocy oraz prawidłowego komunikatu – powiadomienia służb pogotowia czy policji  w razie wypadku czy niebezpieczeństwa.

Nabytą wiedzę będą mogli wykorzystać w różnych okolicznościach dnia codziennego, w sytuacji domowej, szkolnej czy nawet na ulicy . Myślę , że będą potrafili zareagować prawidłowo, wspierając poszkodowanego praktycznie do czasu przybycia profesjonalnej pomocy. Oby nie musieli tego robić często.

Zajęcia odbyły się dzięki  współpracy z Zarządem Okręgowym PCK w Lwówku Śl.

Lidia Reif