„Tylko w polu biały krzyż…”

12 listopada 2012r. uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie.

Uczniowie z klas IV, V i VI przygotowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do historycznych wydarzeń z najważniejszych okresów Rzeczypospolitej.

Narratorzy szczególnie zwrócili uwagę na daty znamienne dla naszego narodu, na lata, które się krzyżami mierzyły dla wielu pokoleń Polaków. Szkolna społeczność oddała hołd naszym pradziadom, którym zawdzięczamy odzyskanie, po 123 latach niewoli, wolnej Rzeczpospolitej, a także tym, którzy utrwalają niepodległość i pokój.

Podniosły i poważny charakter tej uroczystości nadały nie tylko słowa tekstów poetyckich i pieśni narodowych w wykonaniu chóru pod dyrekcją p. Agnieszki Garszteckiej, ale również scenografia – widoczne czarne daty ozdobione biało-czerwonymi kwiatami, brzozowe krzyże na wzgórku pokrytym jesiennymi liśćmi i płonące znicze w  hołdzie poległym za naszą niezależność – którą wykonały panie Beata Hołyszewska i Bogusława Piechurska oraz panowie konserwatorzy.

Za przygotowanie apelu odpowiedzialne były panie: Małgorzata Kłosowska i Wiesława Śledzińska.  Dziękujemy im za godzinę wspaniałej lekcji patriotyzmu i atmosferę autentycznej zadumy nad naszą przeszłością i teraźniejszością.

Wiesława Śledzińska

Zdjęcia będą już niedługo.