Świetlicowe Halloween

29 października p. Anna Bogdan i p. Karolina Kalus-Mazurek zorganizowały dla chętnych dzieci konkursy i zabawy z okazji Halloween.

W mrocznym klimacie pełnym czarownic i czarnych kotów bawili się uczniowie klas II i III, którzy uczęszczają na kółko języka angielskiego i do świetlicy szkolnej. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z amerykańską tradycją,  obyczajami i symbolami święta Halloween.  Następnie odbyły się konkursy sprawnościowe. Choć wydawać by się mogło, że atmosfera będzie „grobowa” na twarzach dzieci widać było szczere uśmiechy.

Nic nie może się równać z naszym Świętem Zmarłych, które obchodzone jest 1 listopada, ale w życiu dzieci każda okazja jest dobra do zabawy i nauki, dlatego, wykorzystaliśmy Święto Halloween do połączenia miłego z pożytecznym. Dzieci dowiedziały się, jak w innych krajach czczona jest pamięć o zmarłych, a przy okazji miały możliwość wziąć udział w konkursach, wspólnie się bawić, a na koniec skosztować  „strasznych” żelek.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Karolina Kalus-Mazurek