Natalia Szatan zdobyła I miejsce w Konkursie Recytatorskim

Dnia 17 lutego 2012 r. w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza odbył się finał I Regionalnego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Sybirackiej, zorganizowany przez Prywatne Gimnazjum im. Sybiraków w Lwówku Śląskim.

Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży najbardziej wartościowej  poezji o tematyce sybirackiej.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: podstawowych i gimnazjalnych.  Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowały dwie uczennice: Natalia Szatan (kl. V E) zdobyła I miejsce, po pięknej recytacji utworu poetyckiego Elżbiety Leopold „Zrozumieć” i  prezentacji prozy Edwarda Drozda „Czas straszliwej kaźni”. Natomiast  Martyna Kuklińska (kl. VIA), otrzymała wyróżnienie za recytację utworu poetyckiego Elżbiety Leopold „Tajgo, Syberio…” i interpretację prozy Antoniny Duchań "Podróż do Syberii”. Uczennice do konkursu przygotowała Pani  Małgorzata Kłosowska.

Gratulujemy!

Małgorzata Kłosowska