SPOTKANIE KLAS VI Z POLICJANTAMI

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego chcąc uświadomić młodzież o odpowiedzialności nawiązali współpracę z Komendą Policji we Lwówku Śląskim.

9 lutego 2012r. odbyło się spotkanie uczniów klas VI z asp. Mateuszem Królakiem oraz sierż. Aleksandrą Grzelczyk, którzy przeprowadzili pogadankę na temat „Odpowiedzialność karna nieletnich”.

W czasie spotkania policjanci zapoznali uczniów z ustawami dotyczącymi kodeksu karnego, cywilnego, rodzinnego wyjaśnili różnicę między wykroczeniem a przestępstwem, przedstawili kary, jakie może otrzymać osoba nieletnia w zależności od dokonanego czynu.

Zapoznali młodzież z rodzajem przestępstw komputerowych, nielegalnymi oprogramowaniami, piractwem komputerowym, wyjaśnili także kto to jest haker.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom.