Osiągnięcia naszych kół turystycznych

W naszej szkole działają dwa koła turystyczne SKKT i KTP NIUTEK – od początku roku szkolnego wzięły one udział w 12 imprezach turystycznych.

Osiągnięcia naszych kół turystycznych
w pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012

Wrzesień. Pierwszą imprezą w roku szkolnym były VIII Marsze na Orientację ”Bukowa Góra” w Lubaniu /17.09.2011/  Na podium tych zawodów na III miejscu stanęli nasi uczniowie Dawid Wieliczko i Adrian Stanisz, V miejsce wywalczyli Ewa Nadzionek i Łukasz Szuflicki. W dniach 23-25 września 2011r. odbył się XXXVII Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej „Miłków2011”. Wprawdzie na swojej trasie reprezentujące naszą szkołę Niutki zajęły 3 miejsce, ale okazały się najlepsze w konkursie krajoznawczym i turystycznym. Dwa noclegi w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Maciejowcu, a trasa trzydniowej wędrówki to Lwówek – Marczów – Wleń - Maciejowiec – Lubomierz – Maciejowiec – Pilchowice i Mysłakowice – Kostrzyca – Miłków.

Październik. W IV Ogólnopolskich Legnickich Zawodach na Orientację /1.10.2011/ drugie miejsce wywalczyli Łukasz Szuflicki i Ewa Nadzionek. Dnia 8 października 2011r. odbył się XXXIII Rajd Babie Lato. Naszą szkołę reprezentowały na tym rajdzie cztery drużyny, trzy piesze i jedna kolarska. Trasy wiodły po okolicach Lwówka Śl. i był to jedyny rajd w tym roku szkolnym, na którym nie dopisała pogoda /padał deszcz/. Organizatorzy wyróżnili nas pucharem dla najlepszej szkoły podstawowej na rajdzie. Następnie wzięliśmy udział w XIV Imprezie na Orientację PTSM Zgorzelec o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec /16.10.2011/ - tu najlepsze miejsce /14/ zajęły Laura Mól i Helena Kubis oraz w Popularyzacyjnych Marszach na Orientację w Lwówku Śląskim/29.10.2011/ gdzie zwyciężyła Justyna Drążek/1/ przed Ewą Nadzionek/2/, Aleksem Krukiem i Danielem Mowczko/3/.

Listopad. V Ogólnopolskie Marsze na Orientację „O Złoty Liść Jesieni” odbyły się dnia 5.11.2011r. w Lubomierzu. Na tych zawodach znakomicie wypadli Ewa Nadzionek i Łukasz Szuflicki zajmując III miejsce. Wzięliśmy też udział w ciekawym spotkaniu z Leszkiem Szczasnym – autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”. Spotkanie pod tytułem SLAJDOWISKO „Turcja 2007 – pierwszy krok do Orientu” odbyło się 18 listopada 2011 r.  w Sali Mieszczańskiej naszego ratusza, a organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna.

A następnego dnia wyjechaliśmy na dwudniowy Rajd Andrzejkowy „Brzegiem Rzeki Kwisy”. Trasa rajdu wiodła z Proszówki /zamek Gryf/ do Kamienia /nocleg w schronisku Halny/ i do Mirska /przez Kaolinowy Las/

Grudzień. 3.12.2011 – IV Mikołajkowe Marsze na Orientację w Świeradowie Zdroju – i ponownie sukces Ewy Nadzionek i Łukasza Szuflickiego – I miejsce. Też w tę sobotę, 3.12.2011 odbyła się „Poznawcza wędrówka po okolicach Lwówka Śląskiego” Uczestnicy tego rajdu wędrując przysłonecznej ale wietrznej pogodzie trasą Lwówek Śl. – Brunów – Jaglarz – Lwówek Śl. zwiedzili północne okolice naszego miasta podziwiając panoramę Pogórzy: Izerskiego i Kaczawskiego oraz Doliny Bobru.

Styczeń. Tradycyjnie I semestr zakończyliśmy X Zimową Wyprawą do Zimnej Dziury. /27.01.2012r./ Tym razem do parującej ciepłem jaskini jednorazowo weszło aż dziewięciu turystów – uczniów naszej szkoły.

Kierownikami i organizatorami wszystkich wycieczek są opiekunowie szkolnych kół turystycznych – Panowie Krzysztof Marecki i Mirosław Kobiałka.