III SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA USKRZYDLA”

2 lutego 2012 r. po raz trzeci odbył się Konkurs Recytatorski dla klas IV – VIKażdego roku wybierany jest inny poeta, którego wiersze są wygłaszane przez dzieci  i oceniane przez panie polonistki: M. Kłosowską, W. Śledzińską, I. Modelską, I. Tomalę. W tym roku uczniowie klas  piątych i szóstych przygotowywali recytację wierszy Wisławy Szymborskiej.

Okazało się, że był to pewnego rodzaju hołd oddany wielkiej poetce, zdobywczyni Nagrody Nobla (1996r.), która dzień wcześniej zmarła.

Utwory W. Szymborskiej są bardzo trudne do recytowania, dlatego klasy czwarte mogły wybrać inną tematykę- wiersze o porach roku.

Wszyscy wspaniale poradzili sobie ze swoimi utworami. Poniżej wyniki III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Poezja Uskrzydla”:

Klasy IV :

I msc. Agata Pacuszka kl. IV c