Spotkanie z malarką ceramiki artystycznej

09.12.2011r. dzieci z Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego - grupa 0B uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem "Ciekawe zawody naszych rodziców". Gościem była malarka ceramiki artystycznej z Bolesławca.

W pierwszej częsci spotkania grupa poznała cykl produkcji ceramiki oraz uczestniczyła w pokazie malarstwa artystycznego.

pani z Ceramiki Bolesławieckiej u przedszkolaków

W drugiej części dzieci uczestniczyły w zajęciach o charakterze warsztatowym. Wszystkie dzieci otrzymały naczynia, które ręcznie zdobiły metodą stempelkową jak również malowały pędzelkami.

Wspólnie z gościem dzieci zorganizowały wystawę swoich prac. Na pamiatkę spotkania dzieci otrzymały foldery ufundowane przez ceramikę bolesławiecką.

J. Janz