Gminny Konkurs Rysunkowy „Moja okolica pięknieje”

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim w ramach edukacji regionalnej zorganizowała dla najmłodszych uczniów Gminny Konkurs Rysunkowy na temat „Moja okolica pięknieje”

Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wyróżników naszego regionu, ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków, walory krajobrazowe, oryginalność nowo powstałych obiektów oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta i gminy.

Konkurs adresowany był do wszystkich chętnych uczniów z klas I – III szkół podstawowych naszego miasta i gminy. Do konkursu przystąpiła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim,  Szkoła Podstawowa w Niwnicach, Szkoła Podstawowa w Płóczkach oraz Szkoła Podstawowa w Zbylutowie – filia we Włodzicach.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dnia 28.11.11r. Niezależna komisja konkursowa w składzie: Alicja Kostecka – P C E; Kaja Grabowicz – nauczyciel plastyki; Anna Nadolska – Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas, Aniela Pacuszka – Biblioteka Dz – Mł. nagrodziła i wyróżniła prace następujących uczniów:

KL.I - I miejsce - Agnieszka Gliwa SP Nr 2 Lwówek Śl.kl.Id

II miejsce - Julia Gryszel – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl.Ic

III miejsce - Oliwia Borejsza – SP Niwnice kl. I

KL.II -I miejsce  - Martyna Gałka – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II b

II miejsce  - Miłosz Ogonowski – SP Włodzice kl. II

III miejsce  - Arkadiusz Anioł – SP Niwnice kl. II

Spośród uczestników kl. II wyróżniono:

1. Jakub Sabada SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II a
  2. Hanna Kowalska SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II a
  3. Gabriela Kowalska SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II a
  4. Kinga Półćwiartek SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II a
  5. Szymon Szuda SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. II a

KL.III -I miejsce - Amelia Perlik – SP Włodzice kl.III

II miejsce - Kamil Wróblewski – SP Nr 2 Lwówek Śl. kl.IIIa

III miejsce – Sylwia Gorczyca – SP Włodzice kl.III

Spośród uczestników kl. III wyróżniono:

1. Wojciech Chudzikowski  – SP Włodzice kl. III
  2. Anna Szyndrowska -  SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. III c
  3. Patrycja Kazimierczuk -  SP Nr 2 Lwówek Śl. kl. III c

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej podczas uroczystego wręczania nagród dnia 02.12.2011r, a w późniejszym terminie ozdobią Galerię Dwójki naszej szkoły.

Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów SP Nr 2 uczęszczających na kółko regionalne i kółko taneczne.

Konkurs oprócz walorów edukacyjnych, zawiera istotny czynnik wychowawczy, a mianowicie pogłębia więź uczniów z ich środowiskiem i w sposób naturalny kształtuje poczucie dumy i przynależności do regionalnej społeczności, jak również stwarza odpowiedni klimat przeżyć, ułatwiających podejmowanie własnych działań na rzecz lokalnego środowiska.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki nauczania zintegrowanego panie J. Kaszuba,  L. Mikłaszewska i W. Fuławka  wyrażające troskę o edukację regionalną i artystyczną najmłodszych uczniów.

Wszystkim fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.