UROCZYSTY APEL UPAMIĘTNIAJĄCY 93. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W naszej szkole święta patriotyczne są kultywowane niezwykle doniośle. Dlatego 10 listopada 2011 r., dzień przed kalendarzowym świętem, odbył się uroczysty apel upamiętniający 93. rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości.

W tak ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście - znani nam kombatanci m.in.:

• pułkownik Edward Jakubowski – członek Zarządu Głównego, Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów  RP i Byłych Więźniów Politycznych z  Jeleniej Góry,
  • Pan Edmund Błaszczyk- Wiceprezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych  z Jeleniej Góry,
  • Pani Janina Grzywna- Sekretarz Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów  Politycznych z Jeleniej Góry, a także
  • pułkownik Józef Borowiec z Koła Związku Sybiraków z Lwówka Śląskiego,
  • podporucznik Józef Franczyk oraz
  • Pan Jarosław Trościanko - prezes Koła Związku Sybiraków ze Lwówka Śląskiego.

Reprezentacje przybyły wraz z pocztami sztandarowymi.

Ponadto uroczystość swoją obecnością uświetniła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim Pani Justyna Wrzesińska.

Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Ugrynowicz pułkownik Edward Jakubowski odznaczył honorowym krzyżem ZBOWID-u Panią Irenę Tomalę, nauczycielkę języka polskiego, za krzewienie ideałów patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Następnie zaproszono wszystkich zebranych do wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez Panią Irenę Tomalę. W inscenizacji pt. „Za naszą wolność” uczestniczyli uczniowie klas: VI b, VI c, VI e, V c, IV d. Pani Agnieszka Garsztecka zapewniła wspaniałą oprawę muzyczną. Jej chór wprowadził wszystkich w podniosły nastrój. Po zakończeniu przedstawienia „młodzi aktorzy” wręczyli gościom pamiątkowe laurki.

POCZET SZTANDAROWY SZKOŁY

11 XI 2011 r. SP2 wzięła udział  w Powiatowych Uroczystościach z okazji "Święta Niepodległości’’. Poczet sztandarowy szkoły reprezentowali: Aleksandra Pelc, Aleksander Rapir, Kinga Ciunel, Dawid Duś, Justyna Fehring- Dworak, Julia Gąsiorowska.