Przedszkolaki gościły panią z Nadleśnictwa Lwówek Śląski

W poniedziałek 24 października 2011 r. dzieci z grupy „0  E” i „0 C” odwiedziła pani  Ania Jankowska z Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim.

Przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia,  opowiadała o zwierzętach leśnych, ich zwyczajach i upodobaniach smakowych oraz o pracy leśników. Dzieci słuchały odgłosów  popularnych ptaków  jak również  zapoznały się ze sprzętem, który leśnicy wykorzystują w swojej pracy.

Dzięki tym zajęciom dzieci mogły przypomnieć i utrwalić swoje wiadomości o lesie i żyjących w nim zwierzętach jak również dowiedzieć  się jak należy zachowywać się  podczas pobytu w lesie.

Na koniec  spotkania dzieci  w nagrodę za aktywny udział w zajęciach dostały ciekawe książki.

Strona NADLEŚNICTWA