DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dzień Edukacji Narodowej to ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej. Dnia 12 października o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 we Lwówku Śląskim odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta.

Na wstępie Pani dyrektor Elżbieta Ugrynowicz przywitała zebranych nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi oraz emerytów byłych pracowników tej szkoły.

Młodzi artyści,  uczniowie klasy VI A, E  przygotowali pod kierunkiem p. Małgorzaty Kłosowskiej i p.     Agnieszki Garszteckiej oryginalny program pt. „Belfer 2011”. W programie, w sposób humorystyczny wspomnieli o żmudnej pracy nauczycieli, ich problemach, marzeniach… Oczywiście nie zabrakło skruszonych uczniów, którzy zostali poklasyfikowani tak,  jak grzyby do atlasu.

Dzień Edukacji Narodowej

Końcowym etapem uroczystości było  ukojenie zszarpanych nerwów wszystkich pracowników szkoły. Dlatego społeczność uczniowska doceniła  zaangażowanie i trud wkładany w wychowanie... Każdego z nauczycieli nagrodziła medalami zasługi, jakich dokonali na polu edukacji, przyznając im ORDERY.

Poniżej cytujemy uczniów wręczających ordery:

„Pierwsze odznaczenia przygotowaliśmy dla naszej Pani Dyrektor: Elżbiety Ugrynowicz i Anny Hap, za troskę o wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz czuwanie nad wszystkim, co się dzieje w szkole...a dzieje się czasem sporo, oj sporo. Za to, że potrafi dopilnować wszystkiego mamy dziś dla niej –Order Oczu Dookoła Głowy”.

Kolejny order  jest dla pań, które pilnują nas, pocieszają i opiekują  się nami kiedy chodzimy zagubieni po szkolnym korytarzu. Dzięki nim przekonaliśmy się, że szkoła wcale nie jest taka straszna, choć chodzenie po niej bywa czasem uciążliwe.. zwłaszcza w poniedziałek rano. Dla pań: Genowefy Adamczyk, Jolanty Janz – Witkowski, Moniki Słowik, Marioli Sucheckiej, Anny Woroszko, Bożeny Tąty, Barbary Łankowskiej, Aleksandry Wrzesińskiej, Elżbiety Koneckiej, Lilii Mikłaszewskiej, Beaty Dereń, Jolanty Chudzik, Alicji Skrzydłowskiej, Ewy Siwka, Marzeny Markulak, Wiesławy Fuławki, Jolanty Kaszuba, Elwiry Koneckiej, Barbary Kraśnickiej mamy dziś „Order Matczynej Troskliwości”.

Nadszedł czas na uhonorowanie pań, które zmagają się z naszymi wypracowaniami usiłując domyśleć się, jaką światłą myśl zaszyfrował uczeń pismem klinowym w swym zeszycie i które z poświęceniem walczą z bykami – oczywiście tymi ortograficznymi. Dla pań: Wiesławy Śledzińskiej, Iwony Modelskiej, Ireny Tomali, Małgorzaty Kłosowskiej mamy „Order Profesora Miodka”.

Czas teraz na odznaczenie dla nauczycieli dzięki którym poznaliśmy podstawy królowej nauk – matematyki. Nauczycielom: Danucie Kobiałka, Renacie Rosickiej, Ninie Suskiej, Krzysztofowi Bielińskiemu  za uśmiech i cierpliwość do „entej” potęgi wręczamy dziś „Order Pitagorasa”.

Kolejny order wręczymy paniom, które na bieżąco dostarczają nam   nowinek, mówią do nas w języku zgoła obcym. I choć nie zawsze zrozumiemy o co im chodzi, one nie rezygnują... Dla najbardziej niezrozumiałych osób w szkole, za upór w ciągłym poszukiwaniu nowych horyzontów:  Marioli Odyniec, Joanny Pawłowskiej, Pauliny Łambuckiej, Agnieszki Stęplewskiej  „Order Wieży Babel”.

Następnym odznaczeniem chcielibyśmy uhonorować panią Magdalenę Pawłowicz i  pana Mirosława Kobiałka, dzięki którym możemy rozruszać nasze mięśnie i kości po wyczerpującym siedzeniu w niemal całkowitym bezruchu na lekcjach oraz dowiedzieć się na czym polega prawdziwa sportowa rywalizacja… Dla naszych nauczycieli od w – f mamy dziś Order Fair Play”.

Dla pani Beaty Bednarskiej i pana Krzysztofa Mareckiego mamy „Order Czterolistnej Koniczynyza mozolne wpajanie wiedzy z przyrody, za nieustanne przypominanie nam zasad ekologii.

Kolejne odznaczenie  przygotowaliśmy dla pań, które uświadamiają nam, że człowiek prócz ciała ma jeszcze duszę. To one tłumaczą nieustannie nam, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są: wiara, nadzieja i miłość. Panie: Beata Hołyszewska, Leokadia Godlewska, i Anna Urbańska chcemy dziś odznaczyć Orderem Anielskiej Cierpliwości

Dla pana Mariusza Proszko , który swoją osobą i uśmiechem potrafi poskromić wszystkie rozbrykane maluchy, za to że po prostu z nami jest… mamy Order Sympatycznego Faceta

Kolejne odznaczenie dla pań:  Małgorzaty Zubel, Bogusławy Piechurskiej, Agnieszki Garszteckiej i Lidii Reif chcemy dać tym osobom, które swoją mrówczą pracę wykonują nieustannie. Dzielą się swą wiedzą, cierpliwie znoszą nasze humory, a ich zaangażowanie w życie szkoły jest widoczne na każdym kroku. Im właśnie dziś wręczamy Order Syzyfowej Pracy

Ostatnie odznaczenie jest szczególne… nasza społeczność uczniowska postanowiła przyznać ten order osobie wyjątkowej, której uśmiech na twarzy towarzyszy przez cały czas – „Order UśmiechuLaughing przyznajemy pani Krystynie Szabłowskiej.” Zgodnie z tradycją , uczniowie poprosili panią o wypicie soku z cytryny …. i oczywiście duży uśmiech.

Występ bardzo spodobał się publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie dziękowali pedagogom za ich trud, odpowiedzialną pracę.”