Bezpieczna droga z radami SpongeBob’a

Tym razem uczniów z klasy 0 „B” SP nr 2 w Lwówku Śląskim odwiedził nie tylko policjant, ale również maskotka Komisarz Lew. Wszystko po to, by z najważniejszymi wiadomościami i wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze dotrzeć do najmłodszych.

20 września br. uczniów z klasy 0 „B” Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odwiedzili policjanci z maskotką Komisarza Lwa. Tematem spotkania z najmłodszymi była bezpieczna droga do szkoły i z powrotem oraz propagowanie właściwych zachowań, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym.
       Niezwykle pomocne w przekazywaniu wiedzy były rady SpongeBob’a Kanciastoportego - postać z kreskówki. SpongeBob już po raz drugi wspólnie z kanałem dziecięcym Nikolodeon pomaga Policji w propagowaniu prawidłowych postaw i zachowań na drodze.
Dzieci z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny zawierający rady dla pieszych, pasażerów oraz dla rowerzystów oraz teledysk pn. "Odblaskowy Ruch Drogowy".
      Na pamiątkę spotkanie wszyscy uczniowie otrzymali słodycze, książeczki związane z bezpieczeństwem oraz odblaskowe breloki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

spotkanie z policjantem