Język Angielski w naszej szkole

23 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas pierwszych, zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego Agnieszkę Stęplewską.

W konkursie udział wzięło 26 uczniów z klas pierwszych uczących się języka angielskiego. Uczniowie rozwiązywali test wyboru  składający się z dwudziestu pytań. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał 1 punkt.

Podczas konkursu uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, którą zdobyli w czasie roku szkolnego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy niemieckojęzycznej 1a  - Arthur Potura, zdobywając 17 punktów na 20 możliwych.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce  - Kaja Czachara - 1c (20/20pkt)

Michalina Ryba  - 1d (20/20pkt)

Michał Nakielski - 1d (20/20pkt)

Jakub Struś - 1c (20/20pkt)

II miejsce - Hania Sysak - 1c (19/20pkt)

Oliwia Krzysztofińska - 1c (19/20pkt)

III miejsce  - Maja Łuszczyk - 1d (18/20pkt)

Marcel Wilk - 1c (18/20pkt)

W ramach kółek zainteresowań w naszej szkole jest organizowane kółko języka angielskiego, na które  w roku szkolnym 2010/2011 uczęszczało 30 uczniów z klas I – III.

Nie wszyscy pewnie wiedzą, iż w naszej szkole odbywają się również zajęcia za pośrednictwem Polskiej Akademii Kształcenia, która jest ogólnopolskim ośrodkiem kształcenia, wpisanym do ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Prowadzi działalność między innymi w zakresie nauczania i doskonalenia języków obcych.

A. Stęplewska

Kliknij i zobacz zdjęcia konkursu i kółka.