UCZNIOWIE KOŁA REGIONALNEGO PRZYJĘCI DO SZKOLNEGO BRACTWA WALOŃCZYKÓW

Dnia 30 kwietnia 2011 odbył się na Szwajcarii Lwóweckiej Obrzęd Przyjęcia do Szkolnego Bractwa Walończyków.

W tym obrzędzie brali udział uczniowie z klas II, którzy należą do Koła Regionalnego. Wraz z opiekunem koła- panią Wiesławą Fuławką oraz panią Joanną Pawłowską udaliśmy się na wyznaczone miejsce, gdzie czekali na nas pan Rafał Hołoga - Walończyk oraz jego uczniowie - Walończycy. Po opowiedzeniu historii Walończyków, przystąpiliśmy do obrzędu. Obrzęd składał się z 3 części: 1-zakucie w dyby i wypowiedzeniu słów : „Jestem niegodny" ( niektórzy wymawiali- jestem niegłodny) , 2-przejście przez ucho igielne, 3-wypicie napoju sykuty. Wszyscy uczniowie i opiekunowie również stali się Walończykami, a na potwierdzenie otrzymaliśmy dyplomy. Obrzędowi towarzyszyło  wiele radości, zabawnych sytuacji. A jak to wyglądało dokładnie? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Joanna Pawłowska