Spotkanie ze strażakami

Uczniowie klas I - III przystąpili do projektu „Kabecjanie Dają Radę" czyli „Jak być bezpiecznym na co dzień", organizowanym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta oraz Kredyt Bank.

W ramach tego programu w dniach 7.04 - 11. 04 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów ze strażakami. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem wozu strażackiego.

Atrakcją  spotkania było przymierzanie kasku, wejście do wozu strażackiego oraz pokaz lania wody. Odbyła się również pogadanka na temat prawidłowych zachowań  i właściwych  reakcji w obliczu zagrożeń. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe.

Dodatkowo w ramach tego projektu przeprowadzona została profilaktyka wad postawy „ Żyj zdrowo".

Marzena Markulak

Lilla Mikłaszewska