Nasi turyści wygrali eliminacje międzypowiatowe 43 Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska

Najlepsi turyści – krajoznawcy z powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego corocznie sprawdzają swoją wiedzą na eliminacjach międzypowiatowych.

Wyłaniają one najlepsze drużyny, które reprezentują później te powiaty na eliminacjach wojewódzkich.

W tym roku 2 kwietnia spotkali się w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie Zdroju. Rozegrano tam eliminacje miedzypowiatowe 43 Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska w ramach XXXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.

Drużyny reprezentowały: Bolesławiec, Gryfów Śląski, Lwówek Śląski, Pilchowice, Świeradów Zdrój i Wleń.

W kategorii szkół podstawowych wystartowało dwanaście 3-osobowych drużyn. Oto najlepsi:

I miejsce zajęła „drużyna A” Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim w składzie: Dawid Gorczyca (kl. Vd), Justyna Drążek (kl. Vc) i Dawid Wieliczko (kl. Vc).

II miejsce „drużyna B” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu

III miejsce „drużyna A” Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu

Ponadto Dawid Gorczyca zwyciężył indywidualnie w konkursie krajoznawczym w kategorii szkół podstawowych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii szkół z całego województwa spotkają się w dniach 13-15 maja br. w Przesiece na eliminacjach dolnośląskich.

Życzymy im powodzenia!