II miejsce na etapie wojewódzkim konkursu na najlepszy projekt - TRZYMAJ FORMĘ

Nasza szkoła zajęła II miejsce na etapie wojewódzkim konkursu na najlepszy projekt promujący aktywne uczestnictwo rodziców w realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj formę!”.

Szkolna koordynatorką projektu była pani Magdalena Pawłowicz.

Kliknij na dyplom poniżej i zobacz sprawozdanie ze zdjęciami.

Dyplom Trzymaj formę!

Czym jest "Trzymaj formę"

"Trzymaj formę"  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny.

W naszej szkole uczymy uczniów dbać o aktywność fizyczną na każdym kroku, nawet podczas zajęć w świetlicy szkolnej - szczegóły widać na zdjęciach poniżej:

Zajęcia w świetlicy - z nastawieniem na aktywność fizyczną.

Joga w świetlicy.

Zajęcia w sali fitness w hali z uczniami klas I-III.

Zasady zdrowego żywienia dzieci  i młodzieży
w wieku szkolnym:

1. Jedz codziennie różne produkty z każdej grup uwzględnionych w Piramidzie Zdrowego Żywienia oraz w Talerzu Zdrowia.

2. Bądź codziennie aktywny fizycznie- ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę

3. Produkty zbożowe, najlepiej z pełnego przemiału, powinny być podstawą Twojej diety.

4. Spożywaj codziennie przynajmniej 3-4 porcje mleka lub produktów mlecznych takich jak jogurty, kefiry, maślanka, sery.

5. Jedz codziennie 2 porcje produktów, które są źródłem białka- mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych.

6. Owoce i warzywa powinno się spożywać po każdym posiłku - minimum 5 porcji dziennie. Jedną porcję warzyw lub owoców w ciągu dnia może stanowić porcja soku.

7. Ograniczaj spożycie tłuszczów zwierzęcych na rzecz tłuszczów roślinnych (w umiarkowanych ilościach).

8. Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy.

9. Ograniczaj spożycie soli.

10. Dostarczaj organizmowi wystarczającą ilość płynów.

Jak "Trzymaj formę" może ci pomóc?

Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym  jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem.

Zdrowy styl życia łączy zbilansowane odżywianie z aktywnym trybem życia. Czy wiesz, że tylko 30% ludzi dorosłych jest na tyle aktywnych by cieszyć się swoim zdrowiem? U większości z nas wprowadzenie kilku niewielkich zmian może spowodować ogromną różnicę. Informacje jak to zrobić znajdziesz właśnie na naszym portalu: http://www.trzymajforme.pl.