Uczniowie z klasy II "c" z wizytą u Kubusia Puchatka

Dnia 4.02.2011r. uczniowie klasy II „c", w ramach współpracy szkoły ze środowiskiem,  mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Dziecięco - Młodzieżowej.

Była to pasjonująca wyprawa do Stumilowego Lasu i przeżycie przygody z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Zabawowa forma zajęć zainteresowała uczniów i wyzwoliła wewnętrzną chęć działania wszystkich uczestników.  Uczniowie postacie z lektury    układali z puzzli, a następnie czytali cytaty wypowiadane przez poszczególne postacie. Zabawa polegała na odszukaniu właściwej postaci, która wypowiedziała przytoczone słowa. Następne zadanie polegało na narysowaniu domów mieszkańców Stumilowego Lasu, co spotkało się także z dużym zaangażowaniem twórczym małych czytelników. Jednakże najwięcej uciechy było podczas dopinania ogona zgubionego przez Kłapouchego. Trudność polegała na tym, że trzeba było z zawiązanymi oczami przypiąć ogon słuchając podpowiedzi widzących kolegów.  Takie zabawy dydaktyczne umożliwiły dzieciom przyjemne spędzenie czasu z lekturą i wzmocniły ich zasób wiadomości, uwagi, pamięci, zdolności orientacji i fantazji twórczej. Zajęcia te świetnie dopełniły naukę szkolną, uczyniły lekturę bardziej interesującą i dodatnio zmotywowały uczniów do pokonywania trudności.

W tak niecodziennych zajęciach uczniowie mogli uczestniczyć dzięki uprzejmości i właściwej ich organizacji Pań pracujących w Bibliotece, do których kieruję słowa wdzięczności w imieniu Szkoły, uczniów i własnym.

Wychowawca klasy II c

Wiesława Fuławka