KONKURS „SŁOWO DAJĘ

01 grudnia odbyła się pisemna część szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego „Słowo daję". W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas V i VI.

Jak co roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie gramatyki, ortografii, interpunkcji oraz umiejętnością pisania dłuższej formy wypowiedzi.

Po części pisemnej, uczniowie wzięli udział w części ustnej konkursu, który odbył się 09 grudnia, na etapie szkolnym. Młodzież, po krótkim przygotowaniu, miała okazję pokazać swoje oratorskie możliwości przed komisją oraz innymi uczestnikami.

Najlepszych 13 uczniów przeszło do etapu regionalnego. Natomiast najbardziej zachwyciły komisję prace i wypowiedzi następujących osób:  I msc.  Oliwia Grześków i Jowita Tomala, II msc. Monika Wysocka i Aleksandra Lenartowicz, III msc. Kinga Bartków i Damian Junkiewicz.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie: M. Kłosowska, W. Śledzińska, I. Tomala, I. Modelska.

Opracowała: I. Modelska