Konkurs wiedzy o AIDS/HIV

Dnia 3 grudnia 2010 roku odbył się konkurs wiedzy o AIDS/HIV zorganizowany przez Szkolne Koło PCK.W konkursie wzięło udział  27 uczestników z klas V - VI naszej szkoły.

Zestaw badający poziom wiedzy o AIDS/HIV zawierał 20 pytań zamkniętych dla klas V  i  35 dla klas VI . Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu choroby, profilaktyki i działań prewencyjnych.

W ramach przygotowań do konkursu w  miesiącu październiku i listopadzie 2010 roku w naszej szkole  odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki choroby AIDS -HIV w klasach  V - VI. Lekcje przeprowadzone przez pedagoga zawierały informacje o chorobie  - pogadanka i film "AIDS - wszystko co powinieneś wiedzieć"  w kl. V i  " AIDS - jak go uniknąć"  w kl.VI  - zajęcia kończyły się krótkim testem z zakresu poznanej wiedzy.

Zajęcia miały na celu przygotować młodzież naszej szkoły do konkursu wiedzy z zakresu choroby i profilaktyki . Po sprawdzeniu testów zakwalifikowało się do etapu szkolnego 28 osób z klas V i 19 osób z klas VI .

Laureaci  szkolnego konkursu wiedzy o AIDS / HIV

Klasy  V