Półkolonia - WAKACJE 2009

SPRAWOZDANIE Z PÓŁKOLONII ( DWA TURNUSY) PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W LWÓWKU ŚLĄSKU (22.06.2009r. – 03.07.2009r.)

Wakacje, to czas kiedy dzieci wyjeżdżają na różnego rodzaju kolonie i obozy. Są jednak dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają. Często bywa tak, że takie dzieci nie mają co zrobić z nadmiarem wolnego czasu.

Po raz kolejny już Szkoła Podstawowa Nr 2 zorganizowała w okresie letnim półkolonię dla uczniów klas I-VI. Dzieci mogły ciekawie spędzić czas, a wychowawcy mogli realizować jeden z głównych celów, jakim było ukazanie dzieciom ciekawych form spędzania czasu wolnego.

Półkolonia zrealizowana była pod hasłem „Marzenie – wszystko w zasięgu ręki” w dniach od 22.06.2009 – 03.07.2009r. Z tej formy wypoczynku skorzystało 57 uczniów naszej szkoły.

Dzieci przebywały na półkolonii od godz.9.00 do 13.00. Otrzymywały obiad i słodycze. W czasie półkolonii organizowane były wycieczki :

-  do Parku Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach „ Uśmiechnij się bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją krainę fantazji” . Zapoznanie się z obiektami architektonicznymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły.

-  do Sztolni w Kowarach – skarby Walonów

-  do Bajkowego Zamku w Pławnej gdzie uczestniczyły w warsztatach  artystycznych.

W czasie trwania półkolonii organizowane były warsztaty plastyczne pod hasłem „ Barwy lata”, konstruowanie z papieru. Prowadzone były gry i zabawy ruchowe. Dzieci wykonały „Pamiętnik Kolonisty”.

Realizatorami programu byli wychowawcy świetlicy szkolnej, którzy w ciągu roku prowadzą pracę z wychowankami. Każdy z nich ma przygotowanie pedagogiczne, a także ukończone kursy podnoszące kwalifikacje do pracy z dziećmi.

- Elżbieta Ugrynowicz – kierownik półkolonii

- Barbara Kraśnicka – wychowawca

- Małgorzata Zubel – wychowawca

Półkolonia cieszyła się dużym zainteresowaniem, mimo złej pogody dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach.

Kliknij tutaj i zobacz zdjęcia.