Z działalności kółka regionalnego

Szkolne Kółko Regionalne w ramach Akcji Sprzątania Świata uczestniczyło w corocznym wielkim sprzątaniu.

Dnia 1.10.2010r. Najmłodsi Miłośnicy Lwówka Śl. oczyścili duży fragment ścieżki rowerowej. Zajęcia te, poprzez podjęcie pracy społeczno – użytecznej uświadomiły uczniom, że czystość świata jest także w ich rękach. Uczestnicy zajęć mogli poczuć się współgospodarzami naszego miasta. Uczniowie podjęli zobowiązanie dbania o czystość najbliższego środowiska na co dzień, a pamiętając o potrzebie segregacji stosować ją również we własnym domu.

Zobacz zdjęcia

REGIONALNE  KÓŁKO  ZAINTERESOWAŃ  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śl. oferuje dzieciom miłe spędzanie czasu wolnego. Poprzez zabawy, gry, wyprawy odkrywcze, wycieczki bliższe i dalsze, spotkania z ciekawymi ludźmi regionu, podejmowanie prac użytecznych, czytanie i inscenizowanie legend, konkursy rysunkowe, zwiedzanie zabytków oraz zakładów pracy przyczynia się do lepszego poznawania regionu i tworzenia się więzi emocjonalnej z MAŁĄ OJCZYZNĄ.

Dziecko dobrze bawiąc się jednocześnie zdobywa nowe doświadczenia, mimowolnie przyswaja wiedzę o regionie, zaspakaja potrzebę przynależności do grupy i od najmłodszych lat czuje się współgospodarzem regionu.

Opiekun Kółka Regionalnego Sz. Pdst. Nr 2

mgr Wiesława Fuławka

KÓŁKO REGIONALNE
poszukuje fundatora nagród konkursowych
na Gminny Konkurs Rysunkowy na temat:
„Staromiejskie Pejzaże Lwówka Śl.”.

W imieniu NAJMŁODSZYCH  MIŁOŚNIKÓW naszego pięknego regionu z góry dziękuję wszystkim sympatykom naszej działalności, a w dowód wdzięczności oferujemy najpiękniejsze, własnoręcznie przez uczniów wykonane prace plastyczne.

Szanowny Darczyńco
pomagając szkole przyczyniasz się do zmniejszenia liczby „dzieci ulicy”.