Obchody Święta Niepodległości

7 listopada uczciliśmy w naszej szkole 90 rocznicę Święta Niepodległości.

W biało-czerwonej scenerii w sali gimnastycznej uczniowie klas III-VI spotkali się na gali z zasłużonymi dla naszego miasta kombatantami II wojny światowej i wspólnie wysłuchali montażu poetycko-muzycznego w wykonaniu recytatorów i chóru szkolnego.

Po części artystycznej o podniosłej, patriotycznej wymowie atmosferę „rozluźnił” nasz gość, pan płk. Józef Borowiec, który bardzo ciepło opowiedział nam o wydarzeniach z życia młodego partyzanta i żołnierza. Żywa lekcja historii z pięknym przesłaniem nawiązującym do motta przewodniego części artystycznej, by żyć, uczyć się i pracować dla Ojczyzny w myśl hasła „Żeby Polska była Polską” została przyjęta burzą oklasków i nagrodzona skromną uczniowską laurką. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości paniom: M. Zubel, B. Piechurskiej i W. Śledzińskiej.