Mamy „zDolnych Ślązaczków”

25 października już po raz  dziewiąty odbył się wojewódzki konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkoły podstawowej „zDolny Ślązaczek”.

Zasadniczym celem tego konkursu jest rozpoznawanie ukrytych uzdolnień dzieci i wspieranie ich rozwoju, a także rozbudzanie szerokich zainteresowań młodych ludzi wiedzą.

Do etapu szkolnego w SP 2 przystąpiło 47 uczniów z klas V-VI. Najlepiej poradzili sobie z zadaniami testu uczniowie z klasy VI a: M. Ścigan  i K. Zaborski – 22 pkt, drugie miejsce zajął J. Ściga z VI d – 20 pkt, na trzecim miejscu uplasowała się A. Fik  z kl. VI c – 19 pkt. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym!