Pasowanie pierwszaków na czytelników

20 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów  klas I.

O godzinie 9:50 w sali gimnastycznej budynku C zebrały się klasy wraz z wychowawczyniami. Na uroczystość zaproszono panią Dyrektor Elżbietę Ugrynowicz oraz panią Pedagog Lidię Reif.
Panie z biblioteki szkolnej przygotowały inscenizację z uczennicami koła bibliotecznego. Wprowadziła ona wszystkich w  nastrój  uroczystości, uczennice z klasy IVe umiliły czas piosenkami o książkach i bibliotece. Po uroczystym złożeniu przysięgi pasowania dokonali zaproszeni goście. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki: Beata Hołyszewska, Anna Urbańska i Bogusława Piechurska.