PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W związku z upowszechniającym się w ostatnich latach zwyczajem witania wiosny na ulicach, Samorząd Uczniowski w SP2 postanowił zatrzymać uczniów   w szkole i 19 marca 2010r. zaprezentował widowisko pt. „WITAMY WIOSNĘ NA LUDOWO”.

W role wiejskich dziewcząt i chłopców oraz tytułowej wiosny wcielili się uczniowie klas czwartych i szóstych. Młodzi aktorzy odważnie i z humorem witali upragnioną przez wszystkich wiosnę.

W rolach głównych wystąpili:

v  DZIEWCZYNKA I –    OLIWIA RYBIŃSKA          KL. IV E

v  DZIEWCZYNKA II –   ANNA WRÓBLEWSKA       KL. IV E

v  DZIEWCZYNKA III – GABRYSIA CHORAB          KL. IV C

v  CHŁOPIEC I –           PAWEŁ CHRONOWSKI      KL. VI C

v  CHŁOPIEC II –          MATEUSZ POSADOWSKI  KL. VI D

v  PANI WIOSNA –        ELA MULAK                       KL. VI D

Przedstawienie zrealizowano wg pomysłu opiekunów SU: Iwony Modelskiej, Katarzyny Niskiej oraz Kariny Trzaski-Pawłusiów.

Przy doborze rekwizytów i dekoracji pomagała niezawodna pani Beata Hołyszewska, zaś oprawę muzyczną zapewniła pani Bogusia Piechurska      ze swoim zespołem.

Wiersz „Wiosenne porządki” recytowała uczennica klasy VI d Emilia Suchecka.

Przedstawienie, lekkie, przyjemne i prawdziwie wiosenne oglądali uczniowie     klas I-III oraz IV-VI .

Miejmy nadzieję, że ludowy sposób witania wiosny prze naszych uczniów skutecznie odstraszył długą, mroźną zimę, która w tym roku wszystkim porządnie dała się we znaki.